Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/“Kütüphane Haftası”nı Dolu Dolu Kutladık

“Kütüphane Haftası”nı Dolu Dolu Kutladık

“Kütüphane Haftası” kapsamında 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz ile kitabın ve kütüphanenin yaşamımızdaki yerini fark etmeye ve kutlamaya yönelik birbirinden renkli etkinlikleri 28 Mart-3 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

1. sınıf öğrencilerimiz kitaplarla dopdolu geçen haftaya, “Gölgem ve Ben” adlı kitabı okumanın ardından origami kitap ayracı ve kütüphane resmi yaparak başladılar.  Kütüphane ziyareti öncesinde ise “Bay Morris’in Uçan Kitapları” adlı kitabı okuyan ve Oskar ödüllü animasyon film izleyen öğrencilerimiz;  “Yaşayan Kütüphane” etkinliği ve iç yayın programımız ile de “Kütüphane Haftası”nı doyasıya kutladılar.

2. sınıf öğrencilerimiz ise hazırladıkları iç yayın programında hem kütüphane ve kitaplarla ilgili şiirler okuyup “kitap sevgisi”ni anlattılar hem de ünlü düşünürlerin özlü sözlerini paylaştılar.

We Celebrated “Library Week” Full of Events

Within the scope of “Library Week”, we did interesting activities with our 1st and 2nd grade students to acnowledge and celebrate the place of books and the library in our lives, between 28th March – 3rd April 2022.

2022-04-06T08:18:59+03:00 3 Nisan 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|