Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Küresel Etkinlikte Küresel Yetkinliklerin Geliştirilmesinin Yararlarını Anlattık

Küresel Etkinlikte Küresel Yetkinliklerin Geliştirilmesinin Yararlarını Anlattık

“Actionable Innovations Glow” tarafından 18-19 Kasım 2022 tarihlerinde çevrim içi düzenlenen ve 100’den fazla ülkeden akademisyen, eğitimci ve öğrencilerden oluşan bin 700’ü aşkın katılımcıyı buluşturan GLOW Konferansı’na 8. sınıf öğrencilerimizle katıldık.

140 oturuma ev sahipliği yapan küresel buluşmada; küresel yeterliliklerin geliştirilmesi, sınır ötesi iş birliği olanaklarının artırılması, öğrencilerin aktif küresel vatandaşlığa hazırlanması ve herkes için eğitim eşitliği ve fırsatı sağlamaya dönük uygulama ve projelere odaklanıldı.

Eğitime ilişkin pek çok konunun ele alındığı küresel buluşmada; Proje Koordinatörümüz Ekaterina Bozdoğan rehberliğinde öğrencilerimiz Ela Uğurlu ve Defne Atagün de söz aldı. Kovid-19 salgını sonrası okullarda uluslararası iş birlikleri yoluyla küresel yetkinliklerin geliştirilmesinin yararlarını etkin bir sunum ile paylaşan öğrencilerimiz; dijital ve dilsel becerilerini küresel bir etkinlikte gösterme olanağı buldular.

Küresel buluşmada yer alarak okulumuzu en iyi biçimde temsil eden öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

We Explained the Benefits of Developing Global Competencies at the Global Event

With our 8th grade students, we attended the GLOW Conference, which was organized online by “Actionable Innovations Glow” on 18th-19th November 2022 and it brought together more than 1,700 participants consisting of academics, educators and students from more than 100 countries.

2022-11-21T16:30:02+03:00 19 Kasım 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|