Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/JMUN Kulübü Öğrencilerimiz Eski OECD Genel Sekreter Yardımcısıyla “Barışçıl Girişimleri” Konuştu

JMUN Kulübü Öğrencilerimiz Eski OECD Genel Sekreter Yardımcısıyla “Barışçıl Girişimleri” Konuştu

Ortaokul JMUN Kulübü öğrencilerimiz, 2024 yılının Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yılı olması nedeniyle “barışçıl girişimler” temalı bir çevrim içi röportajı, Birleşmiş Milletler İletişim ve Kamuyu Bilgilendirmeden sorumlu eski Genel Sekreter Yardımcısı Kiyotaka Akasaka ile 29 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirdi.

Buluşmada kalkınma, çevre, sürdürülebilir kalkınma vb. konularda merak ettikleri soruları Akasaka’ya yönelten öğrencilerimiz; kontrolsüz insan uygulamalarının neden olduğu doğal dengesizlik konusundaki endişelerini dile getirdiler. Öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan deneyimli diplomat, temiz enerjinin potansiyel olarak faydalı formlarından ve bunların gençlerin refahı açısından anlamını öğrencilerimizle paylaştı. Konuya ilişkin öğrencilerimize önerilerde de bulunan Akasaka, öğrencilerimize büyük hayalleri hedeflemelerini öğütledi.

Bu özel buluşmada Kiyotaka Akasaka ve öğrencilerimiz açlık, gıda israfı ve aşırı tüketim sorunlarının kurumsal sosyal sorumluluk ve yeşil girişimler gerektirdiği düşüncesinde buluştular.

BM’nin 2023’ü ‘Diyalog ve Barış Garantisi’ yılı ilan etmesi nedeniyle öğrencilerimiz yerel ve küresel düzeyde doğayla barışın sağlanmasına katkıda bulunmayı sürdürecek. Türk ve Japon öğrenciler arasındaki uluslararası iş birliği ise 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da devam edecek.

Our JMUN Club Students Discussed “Peaceful Initiatives” with the Former OECD Deputy Secretary General

Our Secondary School JMUN Club students held an online interview with the former United Nations Deputy Secretary-General for Communications and Public Information, Kiyotaka Akasaka,  on September 29, 2023, under the theme of “peaceful initiatives” marking 2024 as the 100th anniversary of diplomatic relations between Turkey and Japan.

2023-09-30T12:44:14+03:00 29 Eylül 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|