Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/İzci Öğrencilerimiz İçin Yemin Töreni Düzenledik

İzci Öğrencilerimiz İçin Yemin Töreni Düzenledik

İzciliği bir yaşam biçimi olarak kabul eden öğrencilerimize yönelik “Arı İzci Ünitesi Yemin Töreni”mizi İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker başta olmak üzere yönetici, öğretmen ve velilerimizin katılımıyla 1 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirdik.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye İzcilerinin ilk onursal başkanı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlayan törende öğrencilerimiz; izcilikte edindikleri becerilerden “camadan düğümü” ve ilk yardım canlandırması ile alkış aldılar.

Törende konuşan ve sürdürülebilir yaşam için doğayı korumanın önemine dikkat çeken Kadriye Toker ise izciliğin sürdürülebilir yaşama bulunduğu katkıları ifade etti.

Törende fular, bir ve iki yıldızın yanı sıra pusulalarını yöneticilerimizden alan öğrencilerimiz; sürdürülebilir tarıma dikkat çeken orman “tohum şarkısı”nı söylemenin ardından “harmandalı” gösterisini katılımcıların beğenisine sundular. İzci korosunun birbirinden güzel şarkılarıyla renklenen törenimiz; “Veda Valsi” ve “Arı Marşı” ile tamamlandı.

2024-06-03T17:04:49+03:00 1 Haziran 2024|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|