İstiklal Marşımız 102. Yaşında

İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 102. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamındaki etkinliklerimizi, İlköğretim Kurumlarımız ile Anadolu Lisesi ve Fen Lisemizde 10 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı Zümrelerimiz rehberliğinde düzenlenen etkinliklerde, günün anlam ve önemine ilişkin öğrencilerimizin paylaşımlarını içeren iç yayınlar ve video gösterimlerine yer verildi.

İç yayınlarda öğrencilerimizin Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı, Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklâl Marşı’mız ile ilgili düşünceleri ve en beğendiği dizeler ile marşımızın yazılmasının öyküsü, Mehmet Akif Ersoy’un duygu ve düşünceleri seslendirildi.

Our National Anthem’s 102nd Anniversary

We carried out our activities within the scope of our National Anthem’s 102nd anniversary and in memory of Mehmet Akif Ersoy at our Primary Education Institutions, and at our Anatolian High School and Science High School on March the 10th, 2023.

These activities were organized under the guidance of our Turkish departments. Internal broadcasts and videos presented by our students about the meaning and importance of the day were included.