Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/İspanya’da Yükseköğretimi Eğitim Ataşesinden Öğrendik

İspanya’da Yükseköğretimi Eğitim Ataşesinden Öğrendik

İspanya Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Gilberto Terente Fernández, “İspanya’da Üniversite Okumak” konulu söyleşi için 12 Nisan 2023 tarihinde lise öğrencilerimizle bir araya geldi.

Söyleşide İspanya’da üniversite yaşamını pek çok yönüyle ele alarak öğrencilerimizi bilgilendiren Fernández; İspanya’da akademik ve sosyal yaşam başta olmak üzere eğitim, burs, yurt, staj ve iş olanaklarını paylaştı. Öğrencilerimizin konuya ilişkin merak ettiği sorular da eğitim ataşesi tarafından yanıt buldu.

Öğrencilerimizle bir araya gelerek İspanya’da yükseköğretimi anlatan Gilberto Terente Fernández’e katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

A Talk on Higher Education in Spain by the Education Attaché

Gilberto Terente Fernández, Education Attaché of the Spanish Embassy, ​​met with our high school students on April 12th and gave  a talk on “Studying University in Spain”.

Mr. Fernández informed our students about many aspects of university life in Spain.  He also gave information about education, scholarship, dormitory, internship and job opportunities in Spain.

We thank Gilberto Terente Fernández for the valuable information.