Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/İspanya Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi ile Şöyleşide Buluştuk

İspanya Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi ile Şöyleşide Buluştuk

İspanya Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Gilberto Terente Fernández’i; İspanyolca dersi alan 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz ile İspanyolca bir söyleşi gerçekleştirmek ve İspanya Büyükelçiliği ile bir iş birliği başlatmak üzere 29 Mart 2023 tarihinde okulumuzda konuk ettik.

Söyleşi öğrencilerimizin İspanyolca hazırladıkları sunum ile okulumuzda İspanyolca derslerinde yürütülen uluslararası projeleri ve yapılan etkinlikleri paylaşmasıyla başladı. Öğrencilerimizin ardından söz alan Gilberto Terente Fernández “İspanya’da Eğitim” konusunda öğrencilerimizi kapsamlı sunumuyla bilgilendirdi. Sunumun ardından konu ile ilgili merak ettikleri sorulara eğitim ataşesi tarafından yanıt bulan öğrencilerimiz; İspanyolcayı etkin kullanma becerilerini de gösterdiler.

Öğrencilerimizle bir araya gelerek İspanya’da eğitimi anlatan İspanyo Gilberto Terente Fernández’e katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

We Met with the Spanish Embassy’s Education Attaché

We hosted Gilberto Terente Fernández, the Educational Attaché of the Embassy of Spain, at our school on March the 29th, 2023. Our guest gave a presentation about the education system in Spain and our 5th, 6th, and 7th grade students taking Spanish lessons asked very interesting questions in Spanish about the topic and thus highlighed their abilities by using their Spanish speaking skills.

2023-04-03T10:58:06+03:00 29 Mart 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|