Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/İlköğretim Kurumları Öğrencilerimizden Disiplinler Arası “Pi Günü” Etkinlikleri

İlköğretim Kurumları Öğrencilerimizden Disiplinler Arası “Pi Günü” Etkinlikleri

4, 5, 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz ile 14 Mart Dünya Pi Günü’nü kutlamaya yönelik disiplinler arası çalışmaları içeren birbirinden renkli etkinlikleri, 14 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirdik.

Bu özel günde öğrencilerimizi öncelikle Pi sayısındaki notaların kullanıldığı piyano müzik dinletisi ile karşıladık. Pi sayısının öneminin anlatıldığı ve boyut kavramlarının öğretildiği matematiksel videoları izlemenin ardından görsel sanatlar derslerinde şablon ve boyamalar hazırlayan öğrencilerimiz; matematik dersi proje çalışmalarını panolarda sergilediler. Yaratıcılıklarıyla Pi sayısı sembolünü boyayan ve birbirinden farklı kitap ayraçları da hazırlayan öğrencilerimiz; günün sürprizi olarak da Pi sayısı kullanılarak renklendirilen ve süslenen pastalar ile buluştular.

Interdisciplinary “Pi Day” Activities from Our Primary School Students

On March 14, 2024, we conducted colorful interdisciplinary activities involving our 4th, 5th, 6th, 7th, and 8th-grade students to celebrate World Pi Day.

2024-03-19T09:59:36+03:00 14 Mart 2024|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|