Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/İklim Değişikliğine Küresel Projede Çözüm Aradık

İklim Değişikliğine Küresel Projede Çözüm Aradık

Dünyada 145 farklı ülkeden öğrencinin iklim değişikliğine karşı farkındalık oluşturmasına yönelik tek bir amaç için buluşturan ve 26 Eylül-3 Kasım tarihleri arasında küresel çapta yürütülen “Climate Action Project” “İklim Hareketi Projesi”nde 5 ve 7. sınıf öğrencilerimiz ile yer aldık.

Proje kapsamında iklim değişikliğinin tanımını ve durdurabilmek için yapılabilecekleri araştıran öğrencilerimiz; bu soruna evrensel ağaç dikme etkinliği ile çözüm aradılar. Fen Bilimleri dersinde ise atık çöplerden nesli tükenme tehlikesi olan kaplumbağa yapan 5.sınıf öğrencilerimiz; canlılar ve doğanın bir bütün olduğunu ve küresel iklim değişikliğini ancak insanoğlunun durdurabileceğine dikkat çektiler.

Ülkemizde ve dünyadaki sorunları iklim değişikliğine neden olan durumları araştıran sınıf öğrencilerimiz; edindikleri bilgileri Romanya’dan Teodor Murasanu okulu öğrencileri ile çevrim içi buluşmada paylaştılar. 7. Sınıf eTwinning kulübü öğrencilerimiz ise 6 haftalık görevlerini, iklim değişikliğinin nedenlerini ve çözümlerini ise hazırladıkları sunum ve posterlerle 4. sınıf öğrencilerimize aktardılar.

İklim Harekatı Gününde (Climate Action Day) bütün ülkelerin katılımıyla gerçekleştirilen çevrim içi toplantıda yer alan ve İngilizceyi etkin kullanma becerileriyle etkinliklere katılan öğrencilerimiz; sertifikalarını İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker’den aldılar.

 

2022-11-11T11:04:41+03:00 9 Kasım 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|