Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI ÖNOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/IB Okullarının Müdür ve Koordinatörlerini Okulumuzda Konuk Ettik

IB Okullarının Müdür ve Koordinatörlerini Okulumuzda Konuk Ettik

Türkiye’de IB programı uygulayan okulların müdür ve koordinatörlerine yönelik “2023-2024 Akademik Yılı IB Programı Müdürler ve Koordinatörler Toplantısı”nı, 15 Aralık 2023 tarihinde okulumuzun ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz ve Uluslararası Programlar Akademik Danışmanımız ve IB DP Koordinatörümüz Dr. Bülent İnal’ın açılış konuşmalarını yaptığı toplantıda; Uluslararası Bakalorya Programı’nın (IB) Türkiye Elçisi Dr. Jale Onur ve Türkiye IB Okulları Birliği Başkanı Mine Erim IB Programına ilişkin önemli paylaşımlarda bulundular. Dünya IB Okulları Müdürü Pascal Ashkar ise toplantımıza çevrim içi katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin pek çok IB okulundan müdür ve koordinatörleri buluşturan toplantının ikinci bölümünde, eş zamanlı oturumlar gerçekleştirildi. IB müdürleri ve koordinatörleri tarafından önemli değerlendirmelere yer verilen toplantılarda; IB PYP, IB MYP ve IB DP uygulamalarıyla ilgili önemli kararlar alındı. Lise öğrencilerimiz de toplantılarda etkin bir biçimde görev aldı.

IB PYP uygulamaları ile ilgili toplantıda IB PYP Koordinatörümüz Tayfun Şen söz alırken Türkiye’deki IB Dünya Okulları arasında iş birliğini öne çıkaran toplantılar verimli bir biçimde tamamlandı.