Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/IB İlk Yıllar Programı Etkinliğinde Kural ve Sorumluluklarımızı Kitapçığa Dönüştürdük

IB İlk Yıllar Programı Etkinliğinde Kural ve Sorumluluklarımızı Kitapçığa Dönüştürdük

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) çalışmalarımız kapsamında, evde, okulda ve sosyal yaşamdaki kurallara dikkat çekmek ve bu kurallara ilişkin farkındalık oluşturmaya yönelik “My Rules and Responsibilities Book” adlı kitapçık hazırlama etkinliğimizi, 2. sınıf öğrencilerimiz ile 5-9 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

IB PYP öğrenen profillerinden araştıran, sorgulayan ve duyarlı tanımlarına uygun olarak uyulması gereken kurallar üzerine araştıran ve ardından düşüncelerini paylaşan öğrencilerimiz; kurallara uyulmadığında karşılaşabilecekleri durumları öğrendiler. Proje sonunda ise öğrendikleri kuralları yazarak ve görseller çizerek kitapçıklarını hazırladılar. Öğrencilerimizin birbirinden renkli proje ürünleri okulumuzda sergilendi.

We Turned Our Rules and Responsibilities into Booklets at the IB Primary Years Program Activity

Within the scope of our International Baccalaureate Primary Years Program (IB PYP) studies, we organized a booklet activity called “My Rules and Responsibilities Book” with  our second graders  to draw attention to the rules at home, at school and  in social life between 5th-9th December 2022.

2022-12-12T17:13:49+03:00 9 Aralık 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|