Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/GOLD Projesinde “Kültürel Çeşitlilik Günü”nü Kutladık

GOLD Projesinde “Kültürel Çeşitlilik Günü”nü Kutladık

İlköğretim Kurumları öğrencilerimiz ile GOLD projesi kapsamında Kothari International School (Hindistan), International Community College (Gana) ve CRA Domingo de Guzman (İspanya) 3 ve 7.sınıf öğrencilerini; “Uluslararası Kültürel Çeşitlilik Günü”nü kutlamak üzere 20 Mayıs 2022 tarihinde sanal sınıfta buluşturduk.

Ev sahipliğini üstlendiğimiz toplantıda, Türkiye’yi anlatan kısa bir sunum izleyen uluslararası okullardan öğrenciler; ülkeler arası kültürel benzerlik ve farklılıkları İngilizce paylaştılar. Farklı ülkelerden arkadaşlar edinmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler; küresel kültürün ne kadar çeşitli olduğunu, farklı ülkelerde dilin ve geleneklerin ne kadar renkli olduğunu gördüler.

We Celebrated “Cultural Diversity Day” with a GOLD Project

Within the scope of the GOLD project, our 3rd and 7th grade students met with Primary School students from Kothari International School (India), International Community College (Ghana), and CRA Domingo de Guzman (Spain) in a virtual classroom to celebrate the “International Day of Cultural Diversity” on May 20, 2022.

2022-05-25T12:08:00+03:00 20 Mayıs 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|