Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Gazetecilik Mesleği ile İlgili Bilgi Edindik

Gazetecilik Mesleği ile İlgili Bilgi Edindik

3-C sınıfı öğrencimiz Mavi Konuralp’in velisi TBMM’de basın danışmanı olarak görev yapan Gökçen Çamlıyurt Konuralp’i; gazetecilik mesleği ile ilgili bilgi edinmek üzere 3. sınıf öğrencilerimizle, 4 Mart 2022 tarihinde çevrim içi buluşmada konuk ettik.

Gazetecilik mesleğinin temelinin merak etmek ve soru sormak olduğunu ifade eden velimiz, haber ile ilgili pek çok ayrıntıyı video animasyon üzerinden öğrencilerimize anlattı. Haberin “Ne, ne zaman, nerede, nasıl, neden, kim?” sorularına yanıt vermesi ve bilgilerin doğru kaynaklardan elde edilmesi gerektiğini ifade eden Konuralp; habercilikte gerçeklik, tarafsızlık ve dürüstlük ilkelerinin önemine dikkat çekti. Öğrencilerimizin merak ettiği soruları da içtenlikle yanıtladı.

Değerli zamanını bizlere ayıran ve öğrencilerimizi habercilik ve gazetecilik ile ilgili bilgilendiren Gökçen Çamlıyurt Konuralp’e katılım ve paylaşımları için teşekkür ederiz.

We Got Information About The Profession Of Journalism From a Parent

Our 3th grade students welcomed a guest, the parent of our student Mavi Konuralp, Gökçen Çamlıyurt Konuralp. She is a journalist and works as a press consultant in the Turkish Grand National Assembly, and informed our students about journalism in an online conversation on March 4th, 2022.

2022-03-10T15:00:17+03:00 4 Mart 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|