Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/“Filozof Meşe” Öyküsünü Sahneye Taşıdığımız Dr. Anooshirvan Miandji’yi Söyleşide Konuk Ettik

“Filozof Meşe” Öyküsünü Sahneye Taşıdığımız Dr. Anooshirvan Miandji’yi Söyleşide Konuk Ettik

“Tiyatro Şenliği”miz kapsamında 3.Sınıflar Tiyatro Kulübü öğrencilerimizle akademisyen ve yazar Dr. Anooshirvan Miandji’nin “Filozof Meşe” öyküsünden drama öğretmenlerimiz rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından sahneye uyarlanan tiyatro oyununu, ünlü yazarın da katılımıyla 15 Mayıs 2024 tarihinde sahneledik.

Çocuklara haksızlığa uğradıklarında mücadele etmeleri gerektiğini, direnmenin çaresizliği kabul etmekten çok daha onurlu olduğunu ve yaşadığımız dünyada herkesin eşit haklara sahip olduğunu anlatan oyunda öğrencilerimiz; başarılı sahne adaptasyonu ve dramaturgi çalışmalarını Miandji’nin ve izleyicilerin beğenisine sundular.

Oyun öncesinde Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz ve İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker ile bir araya gelerek tiyatrodan sanat ve yapay zekaya, edebiyat ve teknolojiden kitabın tiyatroya uyarlanmasına kadar pek çok konuda görüş alışverişinde bulunan Miandji;  öğrencilerimizin bütüncül gelişimine katkıda bulunmaya yönelik yapılandırdığımız proje ve çalışmalarımız ile ilgili de bilgi aldı. Ardından ilkokul öğrencilerimizin kitaplarını imzalayan yazar, görsel sanatlar zümremiz rehberliğinde öğrencilerimizin hazırladığı oyun afişlerinden oluşan sergiyi gezdi. Sergide öğrencimizin tasarladığı “filozof meşe” temalı afiş yazara hediye edildi. Oyun sonrası öğrencilerimizle kitaba ilişkin bir söyleşi gerçekleştiren Dr. Anooshirvan Miandji, öğrencilerimizin merak ettiği soruları içtenlikle yanıtladı.

Değer yazar ve akademisyen Dr. Anooshirvan Miandji’ye katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

2024-05-16T13:57:16+03:00 15 Mayıs 2024|İLKOKUL, TÜM HABERLER|