Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Eğitim Yazarı Pervin Kaplan’dan Öğrencilerimize YKS Önerileri

Eğitim Yazarı Pervin Kaplan’dan Öğrencilerimize YKS Önerileri

Eğitim Yazarı Pervin Kaplan’ı 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik “2023 YKS’ye Doğru” adlı bilgilendirme toplantısını yapmak üzere 23 Mart 2023 tarihinde okulumuzda konuk ettik.

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda; YKS sınav konuları, içeriği, kapsamı ve sınava hazırlık döneminde dikkat edilmesi gerekenler Kaplan tarafından ayrıntılı olarak ele alınırken sınava ilişkin merak edilen sorular da yanıt buldu.

YKS’ye tam donanımlı hazırlanmak için güncel bilgilerle derlediği ve farkındalık oluşturan paylaşımlarıyla öğrencilerimizi bilgilendiren Kaplan; sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimizin motivasyonunu artırmaya yönelik ipuçlarına da konuşmasında yer verdi. Bununla birlikte yurt dışında eğitimle ilgili bilgiler veren eğitim yazarı; YKS ile ilgili değerlendirme ve önerilerini de öğrencilerimizle paylaştı.

Değerli Eğitim Yazarı Pervin Kaplan’a katılımı ve YKS’ye ilişkin verdiği bilgi ve öneriler için teşekkür ederiz.

Advice from Education Writer Pervin Kaplan About YKS Exam

We hosted Education Writer Pervin Kaplan at our school on March 23, 2023 in a meeting titled “Towards 2023 YKS Exam” for our 11th and 12th grade students.

In the meeting, YKS exam topics, content, scope and the points to be considered during the exam preparation period were discussed in detail by Kaplan. She also answered questions about the exam.

In her speech, she also included tips to increase the motivation of our students during the exam preparation process. In addition, she talked about education abroad.

We would like to thank the esteemed Education Writer Pervin Kaplan for her participation and suggestions regarding YKS exam.