Ana Sayfa/BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Dünyayı Yeniden Şekillendirmeye Cesaret Eden Öğrencilerimize Küresel Ödül

Dünyayı Yeniden Şekillendirmeye Cesaret Eden Öğrencilerimize Küresel Ödül

Ortaokul öğrencilerimizin yürüttüğü “Dünya Su Projesi” (World Water Project) kapsamında katıldığımız TakingITGlobal gençlik platformu tarafından düzenlenen “Dünyayı Yeniden Şekillendirmeye Cesaret Et” adlı küresel yarışmada önemli başarıya imza attık.

Küresel zorluklarla ilgili bilgi edinen, etkileşim kuran ve bu zorluklarla mücadelede dünyanın önde gelen genç ağlarından biri olarak adını duyuran TakingITGlobal’in düzenlediği yarışmada öğrencilerimiz; 18 ülkeden 120’den fazla öğrenci içinde sanatsal içerikli proje ürünleriyle öne çıktı.

Yarışmanın açıklanan sonuçlarına göre; öğrencimiz Tuğçe Maraş’ın doğaya yönelik farkındalık oluşturduğu resim tablosu ve su tüketimini durdurmaya dönük olarak öğrencilerimiz tarafından ortak hazırlanan video üçüncü olarak para ödülüne değer görüldü. Kazanılan ödül ise okulumuz tarafından Darüşşafaka’ya bağışlandı.

Öğrenci ve öğrencilerimize rehberlik eden öğretmenlerimizi farkındalık oluşturan küresel başarıları ve anlamlı bağışları için kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimizin ödül kazanan proje ürünlerine https://gg.tigweb.org/tig/reshape adresindeki global galeri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Global Award for Students Who Dare to Reshape the World

We have achieved significant success in the global competition “Dare to Reshape the World” organized by the youth platform TakingITGlobal, which we participated in as a part of the “World Water Project” run by our middle school students.

2022-12-10T10:51:20+03:00 5 Aralık 2022|BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|