Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Dünya Pi Günü ve Dünya Matematik Günü”nü Kutladık

“Dünya Pi Günü ve Dünya Matematik Günü”nü Kutladık

4,5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz ile “Dünya Pi Günü ve Dünya Matematik Günü” kapsamında disiplinler arası, öğretici, keyifli ve birbirinden renkli etkinliklerle dolu bir söyleşiyi; 14 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Etkinlikler kapsamında öğrencilerimizle çevrim içi buluşmada bir araya gelen Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Serkan Özel hem “Neden Ölçme Yaparız?” adlı sunumuyla öğrencilerimizi bilgilendirdi hem de “Pi Günü ve Matematik Günü” kapsamında öğrencilerimizin merak ettiği soruları içtenlikle yanıtladı.

Disiplinler arası iş birliği ile yapılan etkinlerde ise Türkçe dersinde “pi” ile başlayan sözcükler üreterek paylaşan öğrencilerimiz resim derslerinde ise Pi sembolünü çizerek ve kesip boyama yaparak Pi sembolü ile tanıştılar. Ayrıca haftanın sürprizi üzerinde Pi sembolü olan pasta ile karşılaşan öğrencilerimiz; ders aralarında pi şarkısını dinlerken matematik derslerinde ise “pi sayısı her yerde” videosunu izlediler.

Matematiksel ve analitik düşünme gücü ile araştırmalar da yapan öğrencilerimiz, tüm araştırmaları için afişler hazırladılar. Sonrasında afişlerini panolarda sergilediler ve pi ile ilgili tasarımlar yaparak elde ettikleri bilgilerin paylaşılmasını anlamlandırdılar.

We Celebrated “World Pi Day and World Mathematics Day” 

Within the scope of “World Pi Day and World Mathematics Day”, we held an informative conversation and we organized interdisciplinaryeducational and enjoyable activities with our 4,5,6,7 and 8th grade students on March 14th, 2022.

2022-03-15T19:13:19+03:00 14 Mart 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|