Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Disiplinler Üstü Bilim Eğitimi Projemizde Geri Dönüşüm “Robotlar”ımızı Anlattık

Disiplinler Üstü Bilim Eğitimi Projemizde Geri Dönüşüm “Robotlar”ımızı Anlattık

1.sınıf öğrencilerimizin ARGE Merkezimizin rehberliğinde disiplinler üstü yürüttükleri “Robotlar” temalı bilim eğitimi projemizin sunumlarını, 08-18 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Araştıran sorgulayan, dönüşümlü düşünen, açık fikirli ve duyarlı birer dünya vatandaşı olma yolunda ilerleyen öğrencilerimiz; “Bilimsel Süreç Becerileri”ni geliştirdikleri bu projelerinde kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alarak iş birliği içinde araştırma sorularını belirlediler. Robotlarını geri dönüşüm malzemelerinden tasarlayan ve farklı özellikler yükleyen öğrencilerimiz;  kendi sesleri, seçimleri ve kararları doğrultusunda tüm süreci etkin bir biçimde yürüttüler. STEAM Laboratuvarımızda bulunan Meccano isimli robot ve kendi tasarladıkları robotların özelliklerini de İngilizce paylaştılar.

Robotlarının özelliklerini ve robotlarını hangi gereksinimlere yanıt vermek üzere tasarladıklarını sunumlarında anlatan öğrencilerimiz; ekip çalışması,  eleştirel düşünme, yaratıcılık gibi yaşam becerileri adına da önemli kazanımlar edindiler.

Proje sunumlarının sonunda ise kulüp derslerinde edindikleri becerileri sergileyen öğrencilerimiz; katılım sertifikalarını sınıf öğretmenlerinden alarak belge portfolyolarına bir yenisini eklediler.

2023-05-23T12:15:36+03:00 18 Mayıs 2023|İLKOKUL, TÜM HABERLER|