Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, TÜM HABERLER/CerModern’de Kısa Film Workshop’u ve Film Galası Deneyimi Yaşadık

CerModern’de Kısa Film Workshop’u ve Film Galası Deneyimi Yaşadık

Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü tarafından lise öğrencilerine yönelik 21 Kasım 2023 tarihinde CerModern’de düzenlenen  “Kısa Film Senaryo Yazımı ve Çekimi Workshop’u”na Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ile katıldık.

Etkinlikte bir gün içerisinde kısa film senaryosu yazımının püf noktalarını öğrenen, buldukları yaratıcı bir düşünceyi senaryoya dönüştüren ve senaryosunu yazdıkları filmi yine aynı gün çeken öğrencilerimiz; kendilerine ait kısa bir film ile etkinliği tamamladılar.

Öğrencilerimiz ve etkinliğe katılan okullardan öğrencilere ait kısa filmlerin ilk gösterimleri, 21 Kasım 2023 Salı günü, “Kendi Hikayesinin Kahramanı Z Kuşağı Film Galası” etkinliği adı altında, CerModern’de gerçekleşti.

We Attended a Short Film Workshop and Film Premiere Experience at CerModern

With our Anatolian High School students, we attended the “Short Film Script Writing and Shooting Workshop” organized by Çankaya University Public Relations and Advertising Department at CerModern on November 21, 2023.