Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Büyük Önderimiz Atatürk’ü “Işığın Sonsuza Kadar” Diyerek Andık

Büyük Önderimiz Atatürk’ü “Işığın Sonsuza Kadar” Diyerek Andık

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 85. yıl dönümünde Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimiz ile hazırladığımız “Işığın Sonsuza Kadar” adlı anma törenimizi, 10 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Duygu dolu törenimiz; bando, orkestra ve koromuz eşliğinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı ile başladı.

Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Hakan Şahinler’in kendi kaleminden, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından da Atatürk’ü anmak ve en önemlisi çok yönlü özellikleriyle çok yönlü anlamaya yönelik “Işığın Sonsuza Kadar” adlı drama gösterisine geçildi.

Bir gazetecinin Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk’ü çok çeşitli mesleklerden bireylere sorduğu ve Atatürk’ün askerlik, bilim, sanat, spor alanlarına bakışı ve yaklaşımıyla entelektüel kimliğine ilişkin yanıtlarından oluştuğu gösteride öğrencilerimiz; tiyatral becerilerini başarıyla sahneye yansıttı. Koromuz tarafından seslendirilen birbirinden güzel şarkıların yanı sıra “zeybek ve vals” eşliğinde büyüyen gösteri; izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Özel Arı Okulları olarak bizler de Başöğretmenimiz Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında, bir kez daha özlem ve minnetle anıyor, aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

We Commemorated our Great Leader Atatürk by Saying ‘Forever in the Light.’

 On the 85th anniversary of bidding farewell to the founder of our Republic, Great Leader Mustafa Kemal Atatürk, we conducted a memorial ceremony titled ‘Forever in the Light’ with the students of Anatolian High School and Science High School on November 10, 2023.”