Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Biyoçeşitliliğin Korunmasına Ağaç Fidanı Dikimiyle Farkındalık Oluşturduk

Biyoçeşitliliğin Korunmasına Ağaç Fidanı Dikimiyle Farkındalık Oluşturduk

7. Sınıflar Eko-okullar ve Çevrenin Genç Muhabirleri projesi kapsamında başkentimizde biyolojik çeşitliliğin korunmasına katkıda bulunmaya dönük “Her Arı Bir Ağaç Diker!” adlı kampanyayı, Çankaya Üniversitesiyle iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz çam fidanı dikim etkinliği ile 19 Ekim 2022 tarihinde başlattık.

Biyoçeşitliliğin sürdürülebilirliğinde ağaçların korunmasının önemine dikkat çeken ve bu yönde çalışmalarını sürdüren öğrencilerimiz; seyrek ağaçlı bir bölgede çam fidanı dikerek biyoçeşitliliğe farkındalık oluşturdular.

Doğanın korunmasına ilişkin pek çok proje ve çalışma yürüten bir okul topluluğu olarak çevre kirliliğini ve biyoçeşitlilik kaybını en aza indirmek için çalışmalarımızı ara vermeden sürdüreceğiz.

Every Bee Plants a Tree! Campaign

Grade 7 students of Ari Private Middle School took the initiative of helping save biodiversity in Ankara city. The Eco-schools team and Young Reporters for the Environment team hosted a school trip to plant pine trees in cooperation with Çankaya University.

The problem of saving biodiversity and the role of trees in its conservation is undeniable. Ari students have adopted a tradition of planting trees every year. This autumn we planted new pine trees to save biodiversity of the dry hills around Ankara.

We believe that every bee must plant a tree! By taking caring actions as a school community, we will be able to solve the problem of environmental pollution and biodiversity loss.

2022-10-20T12:24:40+03:00 19 Ekim 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|