Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Bilim Eğitimi Projemizde Atatürk’ün Çağdaş Yaşama Katkılarını Araştırdık

Bilim Eğitimi Projemizde Atatürk’ün Çağdaş Yaşama Katkılarını Araştırdık

2.sınıf öğrencilerimizin ARGE Merkezimizin rehberliğinde yürüttükleri “İyi ki Doğdun Atatürk’üm!” adlı bilim eğitimi proje sunumlarımızı, 26 Mart-05 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) “Bulunduğumuz Yer ve Zaman”  teması kapsamında projeye adım atan öğrencilerimiz; Türkçe, matematik, hayat bilgisi, müzik, görsel sanatlar ve drama derslerindeki çalışmalarını disiplinler üstü yürüttüler.

Bir Dünya Okulu olarak sürecin öznesi öğrencilerimiz, Büyük Önder Atatürk’ün farklı yönlerini tanırken bir PYP öğreneni olarak tüm çalışmalara etkin olarak katıldılar. Atatürk tarafından yaşama geçirilen pek çok yenilik içinden toplumsal alan, eğitim alanı, ölçüler, spor ve sanat alanları başta olmak üzere bu değişimlerin kendi yaşamlarına yansımaları da ayrıntılı olarak araştırdılar. Bilimsel yöntem basamaklarından ise gözlem, görüşme ve anket yöntemlerini kullandılar. İlköğretim Kurumları Müdürümüz aynı zamanda tarih öğretmeni Kadriye Toker tarafından da döneme ışık tutan bir tarih dolu bir müzikli anlatıya katıldılar.

Proje sunumlarında Atatürk’ün ilkelerini içeren ve projeye özel yazılan bir şarkıyı seslendiren, yazarlığını kendilerinin yaptığı ve Cumhuriyetimizin 100. Yılına ilişkin farklı etkinlikleri de içeren bir kitapta proje sürecini anlatan öğrencilerimiz; birbirinden renkli ve bilgi dolu sunumlarını da PYP öğrenen topluğunun paydaşı olan velileri ile paylaştılar. Bilim dolu proje sürecini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz; belge portfolyolarına bir belge daha eklemenin gururunu yaşadılar.

We Researched Atatürk’s Contributions to Contemporary Life in Our Science Education Project
Between March 26th and April 5th our 2nd grade students executed their Science Education Project titled “Happy Birthday Atatürk!” These presentations were meticulously prepared with the guidance of teachers and ARGEM experts.

2024-04-20T11:37:46+03:00 5 Nisan 2024|İLKOKUL, TÜM HABERLER|