Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Bilgisayar Mühendisi Mezunumuzdan Öğrencilerimize Doğru Kariyer İçin Öneriler

Bilgisayar Mühendisi Mezunumuzdan Öğrencilerimize Doğru Kariyer İçin Öneriler

“11. Kariyer Platformu Etkinlikleri”miz kapsamında Fen Lisesi 2005 mezunumuz Bilgisayar Yüksek Mühendisi Ahmet Bilal Kolsarıcı, doğru kariyer için ipuçlarını paylaşmak üzere 12. sınıf öğrencilerimiz ile 7 Mart 2024 tarihinde bir araya geldi.

Kariyer yaşamını yazılım mimarı olarak sürdüren mezunumuz; mesleğini, çalışma alanlarını, mesleği seçme nedenlerini ve ilgi alanlarının mesleği üzerinde etkilerini öğrencilerimizle paylaştı. Lisans eğitimi sonrası uzmanlaşmadan dijital dünyada mesleğine, üniversiteye hazırlanma sürecinden yabancı dilin mesleğine etkilerine kadar pek çok konuda da öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Öğrencilerimizin bilgisayar mühendisliği bölümü ile ilgili merak ettiği soruları içtenlikle yanıtlayan mezunumuz; doğru meslek seçimi için öğrencilerimize önerilerde bulundu.

Öğrencilerimizi bilgisayar mühendisliği ile ilgili ayrıntılı olarak bilgilendiren mezunumuza katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.