Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Bilgi İşlemsel Düşünme Becerilerini “Metaverse” Etkinliği ile Deneyimledik

Bilgi İşlemsel Düşünme Becerilerini “Metaverse” Etkinliği ile Deneyimledik

5. sınıf öğrenci ve velilerimize yönelik “Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri Etkinliği”ni; Çankaya Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Abdülkadir Görür ve ARGEM-ETM Uzmanlarımız rehberliğinde, 10 Mart 2022 tarihinde çevrim içi gerçekleştirdik.

Öğrencilerimiz ile birlikte öğrenme sürecinin paydaşları olan velilerimizin de yer aldığı etkinlikte; bilgi işlemsel düşüncenin tanımından bilgi işlemsel düşünme yaklaşımı bileşenlerine, bilgi işlemsel düşünmenin hangi alanlarda kullanıldığından bu becerinin nasıl kazanılacağına kadar pek çok konu başlığı Görür’ün etkili sunumuyla ele alındı.

Algoritmik düşünerek sorun çözme ve bilginin model ve simülasyonlarla temsil edilmesine kadar pek çok kazanım içeren “Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri” paylaşımları; yoğun katılımlı “Metaverse” etkinliği ile de öğrenci ve velilerimiz için deneyime dönüşen bir boyuta taşındı.

We Experienced Computational Thinking Skills with the “Metaverse” Activity

For our 5th grade students and parents, we held online “Computational Thinking Skills Activity” under the guidance of Çankaya University lecturer Dr. Abdülkadir Görür and our ARGEM-ETM experts on March 10th, 2022.

2022-03-15T09:10:38+03:00 10 Mart 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|