Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Bee Show 2024’te Harry Potter’ın Gizemli Dünyasının Kapısını Açtık

Bee Show 2024’te Harry Potter’ın Gizemli Dünyasının Kapısını Açtık

Geleneksel olarak düzenlediğimiz “Bee Show” etkinliğimizde bu yıl 6. Sınıflar Bee Show Kulübü öğrencilerimizin yabancı dil ve sahne becerilerinin yanı sıra özverili çalışmalarının ürünü olan “Harry Potter and The Philosopher’s Stone” “Harry Potter ve Felsefe Taşı” adlı müzikali, 6 Haziran 2024 tarihinde izleyicilerinin beğenisine sunduk.

İzleyicilerle etkileşimli biçimde bir yabancı dilde sahne performansının gerçekleştirildiği müzikalde; öğrencilerimiz tarafından sevgi, dostluk, dürüstlük ve yardımseverliğin önemini içeren önemli mesajlar verildi.  Başarılı bir sahne performansı sergilemenin yanı sıra yabancı dili etkin kullanma becerileriyle de öne çıkan öğrencilerimiz; izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Büyük bir ekip çalışmasının ürünü olan oyunda Bee Show Kulübü öğrencilerimiz ile birlikte 3 ve 6. Sınıflar Modern Dans Kulübümüzün rengârenk gösterileri, okul koromuzun seslendirdiği yabancı dilde şarkılar ve enstrümanlarıyla müzikal coşkusunu doyasıya yaşatan bandomuzun performansları da görülmeye değerdi.

Müzikalde konuşan ve akademik başarının yanı sıra görsel ve işitsel sanatlarda becerilerin geliştirilmesinin önemine dikkat çeken Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, “Bu muhteşem performansı sergileyen öğrencilerimiz ve rehberlik eden öğrencilerimize özverili çalışmaları için teşekkür ederim. Büyük bir emeğin ürünü olan bu oyun ile öğrencilerimizin akademik gelişiminin yanı sıra sanatsal ve kültürel yönden gelişimlerini de gözlemlemenin gururunu yaşıyoruz. INGED İngilizce drama festivalinde elde ettiğimiz başarılar da bu yöndeki çalışmalarımızın diğer bir örneğidir.” dedi.

2024-06-08T09:27:23+03:00 6 Haziran 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|