Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Başarılı Öğrencilerden “Üstün Başarı Bursu” Sınavlarına Yoğun İlgi

Başarılı Öğrencilerden “Üstün Başarı Bursu” Sınavlarına Yoğun İlgi

Sıtkı Alp Eğitim Vakfı (SAEV) tarafından eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve öğrencilere nitelikli eğitim alma olanağı sunmak amacıyla 4 ve 8. sınıflara yönelik hazırlanan Üstün Başarı Bursu (ÜBB) Sınavları; 26 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Sınav öncesi 4. sınıf öğrencilerinin velilerine yönelik “Özel Arı Ortaokulu ve SAEV ÜBB Sınavı Bilgilendirme Toplantısı” 23 Şubat 2023 tarihinde çevrim içi düzenlenmiş; veliler, kapsamlı açıklamalar içeren toplantıda ortaokulumuzu yakından tanıma olanağı bulurken SAEV ÜBB sınavı ile ilgili de ayrıntılı bilgi edinmişti.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sınav günü ise 8. sınıf öğrencileri akademik becerilerini yarıştırırken veliler ise eş zamanlı olarak “Arı Okulları Lise Tanıtım ve ÜBB Sınavı Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.  Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi ile bursluluk sınavına ilişkin merak edilen tüm sorular yöneticiler tarafından yanıtlandı.

Açıklanacak sınav sonuçlarının ardından 8. sınıf düzeyinde başarılı olan 25 öğrenci Anadolu Lisesi öğrenimleri süresince; 4. sınıf düzeyinde başarılı olan toplam 15 öğrenci ise ortaokul öğrenimleri süresince SAEV’den yüzde 100 eğitim bursu kazanacak.

“Outstanding Achievement Scholarship” Exam Conducted with Great Interest

Outstanding Achievement Scholarship (ÜBB) Exam prepared by Sıtkı Alp Education Foundation (SAEV) for 4th and 8th grades was held on February 26, 2023.

The aim of this exam is to create equal opportunity in education and to provide students with the chance to receive quality education. Successful candidates will be awarded 100% scholarship throughout their High school education.