Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Avukat Mezunumuzdan 12.sınıf Öğrencilerimizle Kariyer Söyleşisi

Avukat Mezunumuzdan 12.sınıf Öğrencilerimizle Kariyer Söyleşisi

“11. Kariyer Platformu Etkinlikleri”miz kapsamında Fen Lisesi 2018 mezunumuz Avukat İrem Sertesen, mesleği ve kariyer yolcuğuna ilişkin paylaşımları içeren bir söyleşide 12. sınıf öğrencilerimiz ile 15 Nisan 2024 tarihinde bir araya geldi.

Avukatlık mesleğinin yanı sıra kitle fonlama uzmanı ve yeminli tercümanlık mesleklerini de sürdüren mezunumuz; seçtiği mesleklerden çalışma alanlarına, mesleği seçme nedenlerinden ilgi alanlarının mesleği üzerinde etkilerine kadar pek çok bilgi verdi. Çalıştığı kurum ile ilgili de bilgiler veren mezunumuz; yapay zekanın çalışma yaşamına etkileri ve çağın becerilerini edinmenin önemine de konuşmasında dikkat çekti.

Söyleşide üniversite sınavlarına hazırlanma sürecini, üniversite yaşamında edindiği kariyer odaklı deneyimleri ve İngilizcenin meslek yaşamına katkılarını da öğrencilerimizle paylaştı.

Öğrencilerimizin merak ettiği soruları içtenlikle yanıtlayan mezunumuz; doğru kariyer öğrencilerimize önemli ipuçları verdi.

Kariyer yolculuğunu biçimlendirme sürecinde öğrencilerimizi bilgilendiren mezunumuza, katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

Career Talk with our Alumni, Lawyer İrem Sertesen

As part of our 11th Career Platform Activities, Lawyer İrem Sertesen, our 2018 Science High School graduate, met with our 12th grade students on April 16, 2024, in a talk that included sharing information about her profession and career journey.