Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Atatürk’ü Bilimle Anlattığımız Projemizi Tamamladık

Atatürk’ü Bilimle Anlattığımız Projemizi Tamamladık

2.sınıf öğrencilerimiz ile Türkçe, matematik, hayat bilgisi, müzik, görsel sanatlar ve drama derslerindeki çalışmalarla disiplinler üstü yürüttüğümüz “İyi ki Doğdun Atatürk’üm!” adlı bilim eğitimi projemizin sunumlarını, 4-13 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

ARGEM uzmanlarımız rehberliğinde yapılandırılan ve sekiz aylık sürece yayılan projede öğrencilerimiz önemli kazanımlar elde etti. IB PYP “Bulunduğumuz Yer ve Zaman”  temasına uyumlu olarak Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bireysel özelliklerini öğrenen IB PYP öğrencilerimiz; onun kişilik özellikleriyle PYP’nin öğrenen profili özelliklerini karşılaştırdılar.

Atatürk’ün sosyal, toplumsal, eğitimsel, sportif ve sanatsal yönden çağdaş ve modern yaşama katkıları ve bu katkıların bireysel yaşamlarına etkileri de projede öğrencilerimiz tarafından ayrıntılı olarak araştırıldı. Yapılan araştırmalarda ise bilimsel yöntem basamaklarından gözlem, görüşme ve anket yöntemleri kullanıldı.

Atatürk ve bilim dolu proje sunumlarını drama gösterisi ve söyledikleri şarkıyla bütünleştirerek velilerinin beğenisine sunan öğrencilerimiz; hem proje sürecini kendi yazımlarıyla kitaplaştırdılar hem de belge portfolyolarına bir belge daha eklediler.

We Completed Our “İyi ki Doğdun Atatürk’üm!” Project Presentations

We made the presentations of “İyi ki Doğdun Atatürk’üm!” project, which we carried out transdisciplinary with our 2nd grade students in Turkish, mathematics, life studies, music, visual arts and drama lessons, between 4-13 April 2023.

2023-04-17T14:52:39+03:00 13 Nisan 2023|İLKOKUL, TÜM HABERLER|