Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Ankara’nın Başkent Oluşunun 99. Yıl Dönümünü Kutladık

Ankara’nın Başkent Oluşunun 99. Yıl Dönümünü Kutladık

Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve İlköğretim Kurumları öğrencilerimiz ile başkent olmanın niteliği ve sorumluluğunu büyük bir onurla taşıyan Ankara’nın başkent oluşunun 99.yıl dönümünü etkinliklerle kutladık.

Başkent olma sürecinde ulusumuzun tarihine ilişkin anlatı ve şiirler hazırlayan ve iç yayınlarla günün anlam ve önemine dikkat çeken öğrencilerimiz; bu özel günün coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Bizler de cumhuriyet tarihimizde önemli bir yeri bulunan Ankara’nın başkent oluşunun 99.yıl dönümünü kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

We Celebrated the 99th Anniversary of the Declaration of Ankara as the Capital City

To commemorate the 99th anniversary of Ankara being declared as the capital of the Turkish Republic, our primary and secondary school students recited stories and poems.

The anniversary was celebrated to remember Mustafa Kemal Atatürk and his comrades in the Independence War with mercy and gratitude.