Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Coşkusunu Yaşadık

Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Coşkusunu Yaşadık

İlköğretim Kurumları, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizle Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümünü 13 Ekim 2021 tarihinde etkinliklerle kutladık.

İlköğretim Kurumları kutlama programımıza, sosyal bilgiler öğretmenimizin Ankara’nın başkent ilan edilişinin tarihsel sürecini paylaştığı; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle andığı konuşmasıyla başladık.

Ardından günün anlam ve önemi, öğrencilerimiz tarafından Hasan Ali Yücel’e ait Ankara şiirinin okunması ile vurgulanırken 13 Ekim 1923 Ankara’nın başkent oluşunun aşamaları ve tarihi önemi anlatıldı.

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimiz de Ankara’nın başkent olma sürecini anlattıkları bir iç yayınla Ankara’nın başkent oluşunun 98.yıl coşkusunu yaşadılar.

Milletimizin bağımsızlığa ve özgürlüğe adım atışının kenti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarından itibaren çağdaş kentleşmenin öncüsü olan başkentimiz Ankara için bu tarihi kararı veren Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. 

We Celebrated Ankara’s Being Capital of Turkey 

We celebrated the 98th anniversary of October 13, Ankara’s Being the Capital City with our middle and high school students.