Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Öğrencilerimizin Mezuniyet Coşkusunu Yaşadık

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Öğrencilerimizin Mezuniyet Coşkusunu Yaşadık

Anadolu Lisesi 33. dönem ve Fen Lisesi 29. dönem mezunlarımıza yönelik “Özel Arı Anadolu Lisesi ve Özel Arı Fen Lisesi 2022-2023 Diploma Töreni”ni 20 Haziran 2023 tarihinde Çankaya Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirdik.

Kurucumuz ve Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Hakan Maraş, Genel Müdür Yardımcılarımız Dr. Seva Demiröz ve Seda Tarman’ın katıldığı törende, “Arı Kültürü”yle yetişen, edindikleri bütüncül ve çok yönlü gelişimle yükseköğretime en donanımlı biçimde hazırladığımız mezunlarımız; velilerini “Arı Marşı” ile karşıladılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende ilk sözü alan Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Engin İnal, Arı’da başarı geleneğini sürdüren mezunlarımızla gurur duyduğunu ifade etti. Mezunlarımızın “Arı” markası altında eğitim yaşamlarına önemli bir değer kattığını belirten İnal, düzenlenecek tüm mezun etkinliklerinde yer alarak okulumuzla olan güçlü bağlarını daha güçlendireceklerine sözlerinde yer verdi. İnal, mezunlarımıza yaşamlarında başarılar diledi.

Arı Okulları Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Elif Koca’nın mezunlara yönelik konuşması ile süren coşku dolu törende, 2023 mezunlarımızdan Nehir Öykü Aliusta Türkçe; Kaan Barış Oktay ise İngilizce olarak Özel Arı Okullarında aldıkları nitelikli eğitim ve edindikleri çok yönlü gelişimleri paylaştı.

Mezunlarımızın konuşmalarının ardından lise yaşamlarındaki üstün akademik başarılarıyla birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecelerini paylaşan öğrencilerimize ödülleri, Kurucumuz Sıtkı Alp tarafından verildi.

Bu en anlamlı buluşmada konuşan ve mezunlarımızı içtenlikle kutlayan Sıtkı Alp; “Olumlu okul iklimine sahip, çağdaş ve tüm gereksinimlere yanıt veren bir yerleşkede eğitim hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin bu ortamda edindikleri deneyim ve aldıkları nitelikli eğitimle ulusal ve uluslararası başarılara ulaşıyorlar.” dedi. Bu önemli başarıda ise yönetici, öğretmen, veli, yerleşke ve öğrenciler olarak önemli beş unsura dikkat çeken Alp, öğrencilerimize yaşamlarında başarılar diledi.

Törenimiz, okul birincilerimizin yaş kütüğüne dönem plaketini çakması ve mezunlarımızdan Batuhan Çavuş’un “Mezun Andı”nı okumasıyla tamamlandı.