Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Akademik Danışmanımız “Yabancı Dil Öğretim Programları ve Velinin Rolü”nü Anlattı

Akademik Danışmanımız “Yabancı Dil Öğretim Programları ve Velinin Rolü”nü Anlattı

Ortaokul velilerimize yönelik “Uluslararası Yabancı Dil Öğretim Programları ve Velinin Rolü” konulu paylaşım toplantımızı, Yabancı Diller ve Uluslararası Programlar Akademik Danışmanımız Dr. Bülent İnal rehberliğinde 11 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlköğretim Kurumlar Okul Müdürümüzün Kadriye Toker’in ardından Ortaokul Yabancı Diller Zümre Başkanlarımız söz aldı. Arı Okulları
Yabancı Diller Eğitimi Merkezi  (ARYEM) başta olmak üzere yabancı dil öğretim ilkelerimiz, uluslararası program çalışmalarımız, disiplinler arası ve disiplinler üstü projelerimiz, kulüp etkinliklerimiz, teknoloji destekli uygulamalarımız, ikinci yabancı dil etkinliklerimiz ve değerlendirme süreçlerimiz ilgili bilgiler zümre başkanlarımız tarafından velilerimizle paylaşıldı.

Yabancı Diller Proje ve Uluslararası Sınavlar Koordinatörümüz Ekaterina Bozdoğan ile süren toplantıda; ulusal ve uluslararası programlar başta olmak üzere farklılaştırılmış öğretim ve uluslararası ölçme ve değerlendirme, öğrenen odaklı öğrenme ortamlarımız ve uluslararası sınavlar Bozdoğan’ın etkin paylaşımlarıyla ele alındı.

Toplantıda son sözü alan Akademik Danışmanımız Dr. Bülent İnal ise İngilizce dilinin kapsamından uluslararası dil sınavlarına, yabancı dil bilmenin önemi ve zorluklarından çocukların dil öğrenme sürecine, uluslararası programlardan öğrenme sürecindeki pek çok bileşene kadar pek çok bilgiyi ve konuya ilişkin önerilerini velilerimizle paylaştı.

Our Academic Advisor Informed Us about the “Foreign Language Teaching Programmes and the Role of Parents”
We held a meeting about the “International Foreign Language Teaching Programmes and the Role of the Parent” for our secondary school parents, under the guidance of our Foreign Languages and International Programmes Academic Advisor Dr. Bülent İnal on March the 11th, 2023.

2023-03-16T10:36:53+03:00 11 Mart 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|