Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/9 ve 10. Sınıf Öğrencilerimizi “Konuşan Arı Münazara Turnuvası” ile İlgili Bilgilendirdik

9 ve 10. Sınıf Öğrencilerimizi “Konuşan Arı Münazara Turnuvası” ile İlgili Bilgilendirdik

9 ve 10. sınıf öğrencilerimize yönelik bu yıl dokuzuncusu düzenleyeceğimiz “Konuşan Arı Münazara Turnuvası Bilgilendirme Toplantısı”nı, Türk Dili ve Edebiyatı zümremiz rehberliğinde 3 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Öğrencilerimizin farklı düşüncelere saygılı olma, araştırarak ve okuyarak zengin tartışma kültürü edinmelerini sağlama, farklı bakış açıları ile değerlendirme ve iletişim becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçladığımız etkinlikte; münazara ve münazara kurallarına ilişkin pek çok konu öğretmenlerimiz tarafından ayrıntılı olarak ele alındı.

 9th and 10th Grade students were informed about the “Talking Bee Debate Tournament”

We held the “Talking Bee Debate Tournament Information Meeting” for our 9th and 10th grade students on November 3, 2022 under the guidance of our Turkish Language and Literature teachers.

The event  was aimed at raising students’ awareness in different issues such as respecting different opinions, ensuring that they acquire a rich discussion culture by researching, reading and improving their communication skills in different perspectives. Our teachers discussed into detail many issues related to debating and debating rules.