Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/9. Sınıf Öğrencilerimizin “Tanışma Günü” Heyecanını Paylaştık

9. Sınıf Öğrencilerimizin “Tanışma Günü” Heyecanını Paylaştık

9. sınıf öğrencilerimizin ortaöğretimin kendine özgü yapısı ve iklimine kolay uyum sağlamalarına yönelik “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 9. Sınıflar Tanışma Günü” etkinliğimizi 1 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Buluşmanın açılışında konuşan ve özellikle 9. sınıfa geçişin önemli olduğunu vurgulayan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, edinilen akademik alışkanlıkların önemine dikkat çekti ve öğrencilerimizin geleceklerini biçimlendirmede en önemli eğitim basamağında olduklarını ifade etti. Öğrencilerimizin eğitim yaşamlarında en önemli deneyimlerden birini yaşayacağını dile getiren Demiröz; eğitim-öğretim sürecine aktif katılmalarını, sorumluluk bilinciyle çalışmalarına yön vermeleri gerektiğini belirtti. Demiröz ayrıca birbirinden seçkin yükseköğretim kurumlarına uğurladığımız mezunları da rol model olarak seçmelerinin kendilerine yepyeni bir motivasyon kazandıracağını belirtti.

Lise yaşamına ilk adımı atan öğrencilerimiz öğrenme ortamını tanımanın ve öğretmenleri ile tanışmanın heyecanını yaşarken velilerimiz ise “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Tanışma Toplantısı”na katılarak okulumuz ile ilgili ayrıntılı bilgi edinme olağanı buldular.

We Shared an Exciting ‘’Orientation Day’’ with Our 9th Grade Students 

Today, on September the first 2023, our 9th grade students and we, the teachers and the staff, shared excitement over the‘’orientation day’’. The “2023-2024” academic year event was held for 9th grade students to facilitate their adaptation to the unique structure and atmosphere of the secondary education.