Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/9. Sınıf Öğrencilerimiz ile “Tanışma Günü”nde Bir Araya Geldik

9. Sınıf Öğrencilerimiz ile “Tanışma Günü”nde Bir Araya Geldik

Ortaöğretim yaşamına adım atacak 9. sınıf öğrencilerimize yönelik “2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 9. Sınıflar Tanışma Günü” etkinliğimizi 2 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Eğitimin üç ana paydaşı olan okul, veli ve öğrencilerimizi buluşturan programın açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz; “Ortaokuldan farklı olarak lise sürecinde öğrencilerimizin, kendi öğrenmeleri ile ilgili daha sorumluluk sahibi, daha proaktif olmalarını bekleyeceğiz. Öğrencilerimizin öğrenme topluluğundaki rolleri, etkileri artık çok daha fazla olacak.” dedi.

Program kapsamında öğrencilerimiz öğretim ortamını ve öğretmenlerini tanıma olanağı bulurken velilerimiz ise “2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Tanışma Toplantısı”na katıldılar.

A Meeting with the 9th Graders and Their Parents

On September 2, 2022, we held our “2022-2023 Academic Year 9th Grades’ Meeting Day” for our 9th grade students who are  stepping into secondary education life.

Speaking at the opening ceremony, our Deputy General Manager Dr. Seva Demiröz spoke about  ways high school would be different from middle school. 

Within the scope of the program, our students had the opportunity to get to know the school environment and their teachers.