Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/8. Sınıf Öğrencilerimizle Bilgi ve Kazanım Dolu Kitap-Film Karşılaştırması

8. Sınıf Öğrencilerimizle Bilgi ve Kazanım Dolu Kitap-Film Karşılaştırması

8.sınıf öğrencilerimiz ile Bryan Mealer ve William Kamkwamba’nın “Rüzgârı Dizginleyen Çocuk” adlı kitabını aralık ayında okuduk. Kitaptan sinemaya uyarlanan filmini de 21 Aralık’ta Akademik Amfi’de izleyerek kitap-film karşılaştırması etkinliği gerçekleştirdik.

Karakterler, zaman, ortam, olaylar, diyaloglar, öykünün başlangıcı ve sonu gibi birçok yönden kitap ve filmi karşılaştıran öğrencilerimiz; bu karşılaştırmayı yaparken eleştirinin nasıl yapılacağını da kavradılar.

Öğrencilerimiz, etkinlik sonrasında sınıf ortamında yaptıkları karşılaştırmalardan çıkardıkları saptamaları ve görüşleri birbirleriyle paylaştılar. Bu etkinlikle  “sinema” ve “edebiyat” alanlarında bilgi birikimlerini artırma olanağı bulan öğrencilerimiz, eleştirel düşünme becerilerini de geliştirme olanağı yakaladılar.

Book-Movie Comparison Full of Knowledge and Gains with Our 8th Grade Students

After reading the book “The Boy Who Harnessed the Wind” by Bryan Mealer and William Kamkwamba with our 8th grade students in December, we held a book-film comparison event by watching the film adapted from the book into a movie at the Akademik Amfi on December 21st 2023.

2023-12-29T13:45:04+03:00 21 Aralık 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|