Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/7. Sınıf Öğrencilerimizden “Kentlilerin Kırsal Yaşama Yerleşmeleri” Konulu Münazara Etkinliği

7. Sınıf Öğrencilerimizden “Kentlilerin Kırsal Yaşama Yerleşmeleri” Konulu Münazara Etkinliği

7. sınıf öğrencilerimizin takımlara ayrılarak yaptıkları araştırmalarla edindikleri bilgileri zamanı etkin kullanıp farklı yönleriyle jüri karşısında sergiledikleri münazara etkinliğimizi, 07 Haziran 2024 tarihinde Akademik Amfi’de gerçekleştirdik.

Münazara Eğitmeni Umut Taş ve Türkçe Zümre öğretmenleri rehberliğinde düzenlediğimiz etkinlikte hem bireysel hem de toplumsal düzeyde çeşitli avantajlar ve zorluklar barındıran,  çeşitli sosyal, ekonomik ve çevresel etkileri olan önemli bir konu ile ilgili öğrencilerimiz; münazaraya ilişkin edindikleri tüm kazanımları sergilediler.

Etkinlik kapsamında araştırma yapma, eleştirel düşünme, farklı görüşleri savunabilme, mantık yürütme, sorgulama, problem çözme, iletişim ve iş birliği gibi becerilerini geliştirme olanağı bulan öğrencilerimiz; “Kentlilerin kırsal kesime yerleşmeleri.” konusundaki tezlerini “İngiliz Parlamenter Stili Münazara” kurallarına uygun biçimde savundular.

Münazara Eğitmeni Umut Taş, Arı Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan jüri üyelerimizin değerlendirmesinin ardından öğrencilerimize, Müdür Başyardımcısı Aytekin Aydoğdu tarafından “Katılım Belgeleri” verildi.

2024-06-08T10:20:09+03:00 7 Haziran 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|