Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/40’ncı Yılımızda Ata’mızın Huzuruna Çıktık

40’ncı Yılımızda Ata’mızın Huzuruna Çıktık

Özel Arı Okulları ailesi olarak kuruluşumuzun 40’ncı Cumhuriyet’imizin 100. yılı kapsamında bini aşkın öğrencimiz, öğretmenimiz, çalışanımız, velimiz ve mezunumuzla Ata’mıza olan bağlığımızı bir kez daha göstererek Anıtkabir’de resmi tören gerçekleştirdik.

Genel Müdür Yardımcıları Dr. Seva Demiröz ve Seda Tarman ile önokul, ilköğretim ve lise müdürlerimizin Aslanlı Yol’un başındaki yerini almasının ardından başlayan törende, tüm Arı ailesi olarak Aslanlı Yol’dan geçerek mozoleye çıktık. Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz’ün çelengi Atatürk’ün mozolesine bırakmasının ardından saygı duruşuna geçtik.

Cumhuriyetin ilke ve devrimlerinin izinde, aklın ve bilimin ışığında çağdaş eğitimcilik geleneğine sahip okulumuz adına Anıtkabir Özel Defteri’ni Dr. Seva Demiröz imzaladı. Demiröz, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdığı yazıda şunları kaydetti:   “Cumhuriyetimizin 100. yılının coşkusunu, Özel Arı Okullarının 40. yıla erişmesinin gururu ile birlikte yaşıyoruz. Bugün; öğretmenlerimiz, çalışanlarımız, öğrencilerimiz, velilerimiz ve mezunlarımızla manevi huzurundayız. Arılılar olarak açtığınız aydınlık yolda ilerlerken; ulusal bağımsızlık ve egemenliğe, eğitime, akla, bilime ve barışa verdiğiniz değeri içselleştirmiş olmanın bize verdiği sorumluluğun bilincindeyiz. Sizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhlarınız şad olsun. Cumhuriyetimiz daim olsun.”