Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/40. Eğitim-Öğretim Yılımıza Gurur ve Coşkuyla Başladık

40. Eğitim-Öğretim Yılımıza Gurur ve Coşkuyla Başladık

Eğitimde özgün anlayışıyla fark yaratan ve kurulduğu tarihten bu yana sayısız başarılara imza atan bir kurum olarak 40. eğitim-öğretim yılını deneyimleyeceğimiz “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni”mizi 4 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Hava koşulları nedeniyle ilköğretim konferans salonuna aldığımız açılış törenimizi 7. sınıflarımız konferans salonunda yüz yüze,  Arı Okullarının diğer tüm öğrencileri ise kendi sınıflarında canlı yayınla izlediler.

Törenin açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz; “Yeni öğretim yılına, Arı Okulları’nın 40. yılına ulaşan deneyimiyle başlıyoruz. Donanımlı, iddialı ve özverili eğitim kadromuz, çağdaş eğitim-öğretim programlarımız, Uluslararası Bakalorya okulu olma ayrıcalığımız, öğrencilerimizin bütüncül gelişimini destekleyen geniş yerleşke olanaklarımız ile her zamanki gibi büyük bir coşkuyla başlıyoruz.” dedi.

Genel Müdür Yardımcımızın konuşmasını ise 2023 yılında Fen Lisemizden mezun olan elektrik-elektronik mühendisliği bölümü kazanan Onat Devrim’in konuşması izledi. Başarılı mezunumuzun ardından üniversite sınavında hedefledikleri üniversite ve bölümlere dereceyle yerleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşayan öğrencilerimiz, plaketlerini yöneticilerimizden aldılar.

Plaket takdiminin ardından söz alan Eğitim liderimiz Sıtkı Alp ise eğitimin tüm paydaşlarının uyumu ve niteliğinin başarıyı getirdiğini dile getirdi. Başarıya ulaşma yolunun nitelikli eğitim kadrosu, nitelikli öğrenme ortamı, başarıya istekli öğrenciler ve velilerin değerli katkıları olduğu ifade etti.

Bandomuzun neşeli şarkılarıyla renklenen coşku dolu törenimiz, SAEV ÜBB ve LGS Sınavlarında gösterdiği başarılarla Özel Arı Anadolu Lisesi IB DP programını burslu kazanan öğrencimiz Beren Nisa Kutsal ve Arı Fen Lisesini burslu kazanan İsmet Efe Çakmak’ın duygu ve düşüncelerini aktarmalarıyla sürdü.

Yabancı dil becerileri ile ulusal ve uluslararası platformlarda öne çıkan öğrencilerimizin başarılarına yer verdiğimiz törenimizi; coşkuyla söylediğimiz Arı Marşı ile tamamladık.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

We Started Our 40th Academic Year With Pride and Enthusiasm

We held our “2023-2024 Academic Year Opening Ceremony” on September 4, 2023. This year we will celebrate the 40th Anniversary of the foundation of our school, the outstanding academic institution of countless achievements and its unique understanding of quality education.