Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, TÜM HABERLER/“4 Ekim Hayvanları Koruma Günü”ne Etkinliklerle Farkındalık Oluşturduk

“4 Ekim Hayvanları Koruma Günü”ne Etkinliklerle Farkındalık Oluşturduk

Önokul öğrencilerimiz, İlköğretim Kurumları 4. sınıf öğrencilerimiz, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrencilerimiz ile “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” kapsamında farkındalık oluşturmaya yönelik etkinlikler gerçekleştirdik.

Evrende insanlardan başka canlılar da olduğunu anlamaya, onların yaşam alanlarına ve yaşama haklarına saygı duyulması gerektiğini anlatmaya yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklere; öğrencilerimiz özenli çalışmalarıyla katkı sağladı.

Bu anlamlı günde önokul öğrencilerimiz okul bahçesindeki evcil hayvanlara mama ve su vererek farkındalık oluştururken 4. sınıf öğrencilerimiz ise okulumuzda gerçekleştirdiğimiz iç yayında; hayvanları korumanın önemini düz yazılar, şiirler ve şarkılarla anlattı. Bununla birlikte, 9. sınıf öğrencilerimiz de bu özel güne sahiplendikleri hayvanların fotoğrafları ile hem renk kattı hem de farkındalık yarattı.

We Created Awareness with Activities for the “October 4th Animal Protection Day”

We organized activities to raise awareness within the scope of “October 4th Animal Protection Day” with our pre-school students, our 4th grade primary school students, and our 9th grade students from Anatolian High School and Science High School.