Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı “Bir Asra Bir Kala” Coşkuyla Kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı “Bir Asra Bir Kala” Coşkuyla Kutladık

Aydınlık ve çağcıl Türkiye’yi tüm dünyaya duyuran, aklın ve bilimin yolunda en değerli rehberimiz ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı eşsiz emanet olan cumhuriyetin 99. yıl dönümünü “Bir Asra Bir Kala” adıyla hazırladığımız rengârenk bir törenle 29 Ekim 2022 tarihinde kutladık.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende ilk sözü 6.sınıf öğrencilerimiz Ceylin Ünal ve Güneş Ege Erişen aldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarıyla katılımcılara seslenen öğrencilerimiz, cumhuriyet coşkusunu izleyicilere doyasıya yaşattılar.

Tören öğrencilerimizin öğretmenlerimiz rehberliğinde sahneledikleri  “Bir Asra Bir Kala” oratoryosu ile sürdü. Orkestranın cumhuriyet coşkusunu anlatan sözlerine eşlik ettiği şarkılar, dans koreografileri, halk oyunu koreografisi, söz korosunun orkestra eşliğinde cumhuriyeti anlatan sözleri ile süren törenin finalinde, türkü potpurisi ve “İzindeyiz Yüce Atam” şiiri yer aldı.

Törende konuşan ve cumhuriyet tarihini anlatarak sözlerine başlayan Kurucumuz Sıtkı Alp, kendisinin de bir cumhuriyet öğretmeni olduğunu ifade ederek cumhuriyete sahip çıkmamız gerektiğini ve kendimizi bu yönde donanımlı bir biçimde yetiştirmek için çok çalışmamız gerektiğini ifade etti.

Kurucumuzun ardından söz alan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz ise birlikte çok şeyin başarılacağını ve öğrencilerimize cumhuriyeti anlatmanın hepimizin görevi olduğuna sözlerinde yer verdi.

We Celebrated Our 29th October Republic Day with Enthusiasm

We celebrated the 99th anniversary of the republic, which announced a bright and modern Turkey to the whole world, our most valuable guide on the way of reason and science, and the unique trust left to us by Mustafa Kemal Atatürk, on October 29, 2022.

2023-01-02T12:25:23+03:00 29 Ekim 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|