Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“27 Mart Dünya Tiyatro Günü”nü Birbirinden Renkli Etkinliklerle Kutladık

“27 Mart Dünya Tiyatro Günü”nü Birbirinden Renkli Etkinliklerle Kutladık

“27 Mart Dünya Tiyatro Günü’’ etkinlikleri kapsamında İlköğretim Kurumları öğrencilerimize yönelik farkındalık çalışmaları ve izleyici etkileşimli tiyatro performanslarını içeren bir kutlama programını, 27 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Okulumuzda bu özel güne farkındalık oluşturmak için de yaratıcı drama ve müzik öğretmenlerimiz rehberliğinde zamana yayılan pek çok etkinlik düzenledik. 1-20 Mart tarihleri arasında 1-8.sınıf öğrenci ve velilerimize yönelik “Bir Yetişkini Tiyatro Götür’’ adlı kampanya ile Ankara’nın birçok sahnesinde tiyatro oyunu izleme olanağı bulan öğrencilerimiz; oyunlar hakkında görüş ve yorumlarını da farkındalık panolarında paylaştılar. 5.Sınıflar Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz tarafından sahnelenen performanslar da 1,2,3 ve 4.sınıf öğrencilerimiz tarafından beğeni ile izlendi.

20 Mart tarihinde Tiyatrocu Ayça ve Fatih Koyunoğlu söyleşisi ile başlayan Dünya Tiyatro Günü etkinliklerimiz; 1 Nisan tarihinde 5.sınıf öğrencilerimizin Yaratıcı Drama ve Müzik öğretmenleri rehberliğinde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “İzafiyet” isimli tiyatro oyununun izlenmesiyle tamamlanacak.

We Celebrated “27th of March World Theater Day” with Various Creative Activities

As part of the “27th of March World Theater Day” activities, we organised a programme for our Primary School students on March the 27th, 2023. This included activities which raised awareness about the importance of the day and interactive performances involving the audience.

2023-04-04T08:58:02+03:00 27 Mart 2023|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|