Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“27 Kasım Dünya Yaratıcı Drama Günü”ne Hafta Boyu Etkinliklerle Farkındalık Oluşturduk

“27 Kasım Dünya Yaratıcı Drama Günü”ne Hafta Boyu Etkinliklerle Farkındalık Oluşturduk

“27 Kasım Dünya Yaratcı Drama Günü” kapsamında drama ve tiyatro eğitimi alan öğrencilerimizin, sanata ve sanat eğitimine karşı bakış açılarının zenginleşmesi ve bu özel güne farkındalık kazanmalarına yönelik etkinliklerimize 1-7. sınıf öğrencilerimizle 28 Kasım 2022 tarihinde çevrim içi ortamda buluştuğumuz sunum etkinliği ile başladık.

Drama zümresi öğretmenlerimiz rehberliğinde “27 Kasım Dünya Drama Günü”ne özel olarak hafta içine yayılan pek çok etkinlikte görev alan öğrencilerimiz; okul pano ve koridorlarını birbirinden renkli farkındalık çalışmaları ile süslediler.

İlköğretim Kurumları 1-7 ve öğrencilerimizin katılımı ile yapılan çevrim içi buluşmada ise kapsamlı bir sunum yapan öğrencilerimiz; Dünya ‘Uluslararası Drama/Tiyatro ve Eğitim Üst Birliği (IDEA) Başkanı Sanja Krsmanovic Tasic tarafından hazırlanan drama günü bildirisini İngilizce ve Türkçe dillerinde okudular.

We Created Awareness with Activities Throughout the Week for the “27th November World Creative Drama Day”

Within the scope of “27th November World Creative Drama Day”, we organized our activities aimed to raise awareness for this special day and started with the presentation activity that we met online with our students on November 28th, 2022.