Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/23 Nisan’ı Rengârenk Etkinliklerle Kutladık

23 Nisan’ı Rengârenk Etkinliklerle Kutladık

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin kayıtsız şartsız ulusa ait olduğunun ilan edildiği ve Atamızın tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladık ve video törenle velilerimizle paylaştık.

İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker’in bu önemli günün önemini vurguladığı konuşmasıyla başlayan video tören; Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla sürdü.

Atatürk ilkelerinin ışığında sanatın, bilimin ve düşüncenin rehberliğinde öğrencilerimizin birbirinden güzel sahne performanslarına yer verilen gösteride; koro ve bandoda yer alan öğrencilerimizin şarkı ve marşları, modern dans ve eşli dans gösterisi ile halk oyunları yer aldı.

İlköğretim Kurumları öğrencilerimizin 23 Nisan coşkusu dolu tören korteji, 23 Nisan’ın ulusal ve evrenselliğini dile getirdiği Türkçe ve yabancı dillerdeki anlamlı ve güzel mesajlarının yanı sıra dramatizasyonlarla renklenen tören; Arı Marşının okunmasıyla tamamlandı.

We Celebrated the 23rd of April with Fun and Exciting Activies

We celebrated April 23rd, National Sovereignty and Children’s Day, which is our first and only national holiday gifted to all children of the world by our great leader Atatürk. We celebrated the 103rd anniversary of the Turkish Grand National Assembly with our primary school students and shared the video of the ceremony with our parents on April the 23rd, 2023.

2023-04-25T16:02:23+03:00 23 Nisan 2023|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|