Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/23 Nisan Coşkusunu 102. Kez Yaşadık

23 Nisan Coşkusunu 102. Kez Yaşadık

Ata’mızın tüm dünya çocuklarına armağan ettiği millî bayramımız olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin 102. yıl dönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı İlköğretim Kurumları öğrencilerimiz ile 23 Nisan 2022 tarihinde Çankaya Üniversitesi Konferans Salonu’nda coşkulu bir törenle kutladık.

Kurucumuz Sıtkı Alp, genel müdürümüz, genel müdür yardımcılarımız, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören; 4 ve 5. sınıf öğrencilerimizin ilk mecliste gerçekleştirilen, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının yer aldığı sinevizyon gösterisi ile sürdü.

Kutlamalarımız ortaokul öğrencilerimizin gitar orkestrası, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimizin “23 Nisan Şarkısı” isimli sinevizyon gösterisi, 3, 4 ve 7. sınıf öğrencilerimizin çeşitli dans gösterileri, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizden oluşan koromuzla ortaokul ve lise öğrencilerimizin “23 Nisan Şarkıları” isimli üç bölümlük bandosu eşliğinde devam etti. Törenimiz 1. sınıf öğrencimizin ritmik-jimnastik solo performansı ve 6. sınıf öğrencilerimizin modern dans gösterisinin ardından vurmalı orkestramız ile renklendi.

Bununla birlikte törenimizde 23 Nisan etkinliklerimiz kapsamında ortaokul öğrencilerimizin katılımıyla düzenlediğimiz “Bizim Kalemimizden 23 Nisan Coşkusu” isimli “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiir ve Kompozisyon Yarışması”nda dereceye giren öğrencilerimizin başarıları da kutlandı.

We Experienced the Excitement of April 23 for the 102nd Time

We celebrated April 23th, National Sovereignty and Children’s Day, which is our first and only national holiday gifted to all children of the world by our great leader Atatürk, and we celebrate the 102nd anniversary of the Turkish Grand National Assembly, with an enthusiastic ceremony with our primary school students at the Çankaya University Conference Hall on April 23th, 2022.

2022-04-26T15:26:05+03:00 23 Nisan 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|