Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/2. Sınıf Öğrencilerimizden Sıfır Atık ve Geri Dönüşüme Dikkat Çeken Uluslararası Proje ve Etkinlikler

2. Sınıf Öğrencilerimizden Sıfır Atık ve Geri Dönüşüme Dikkat Çeken Uluslararası Proje ve Etkinlikler

2.sınıf öğrencilerimizin Hollanda, Tayvan ve Portekizli öğrencilerle yürüttüğü uluslararası “Stop Trashing The Future!” projesi ve 30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü kapsamında geri dönüşüme ve doğayı korumaya dikkat çekmeye yönelik farkındalık oluşturan birbirinden renkli etkinlikler, mart ayında gerçekleştirildi.

Sıfır Atık Günü kapsamında geri dönüşümle ilgili resim ve videolarla bilgi edinen öğrencilerimiz; Portekizli öğrencilerin geri dönüşüm tesisi ziyaretleriyle ilgili fotoğrafları incelediler. Eko-Okullar “ulaşım” projesiyle de birleştirdiğimiz bu projemiz için Rahmi Koç Müzesini ziyaret ederek ulaşım araçlarını gördüler.  Atık materyallerden ulaşım araçları tasarladılar ve tasarımlarını “STOP TRASHING THE FUTURE” sloganıyla Web 2.0 aracı üzerinden uluslararası proje ortaklarıyla paylaştılar. Öğrencilerimiz ayrıca Tayvan, Hollanda ve Portekiz’deki öğrencilerin geri dönüşüm tesisine yaptıkları gezi, doğa temizliği, atık materyalden ürün tasarlama ve konuyla ilgili sunumlarını Web 2.0 aracındaki dijital panoda incelediler.

International Projects and Activities from Our 2nd Grade Students Drawing Attention to Zero Waste and Recycling

“Stop Trashing The Future!” is an international project led by our second-grade students, collaborating with peers from the Netherlands, Taiwan, and Portugal. Our students organized colorful events on March 30, World Zero Waste Day, to raise awareness about recycling and environmental conservation, drawing attention to the importance of protecting nature.

2024-04-20T11:31:49+03:00 30 Mart 2024|İLKOKUL, TÜM HABERLER|