Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/19 Mayıs Coşkusunu Şölene Dönüşen Törenle Yaşadık

19 Mayıs Coşkusunu Şölene Dönüşen Törenle Yaşadık

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuzun umudu; çağdaş, aydınlık yarınların güvencesi olan Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıl dönümünü Çankaya Üniversitesi Olimpik Spor Salonunda coşkulu bir törenle kutladık.

İstiklal Marşı ve ardından saygı duruşu ile başlayan tören; Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimizin günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ile sürdü. Ardından “19 Mayıs’ta Düşünceler” adlı şiir, “Gençliğe Hitabe”, ve “Gençliğin Ata’ya Cevabı” ise öğrencilerimiz tarafından coşkuyla okundu.

Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Zeybek Gösterisi”, “Kız Azeri Dans Gösterisi”, “Eşli Hareketler”, dans ve basketbol gösterisi ile süren ve şölene dönüşen törende; Juggling, Step Aerobik, Eşli Dans gösterileri yapan öğrencilerimizin performansları izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

19 Mayıs coşkusunun doyasıya yaşandığı törende ayrıca, yıl boyu pek çok başarıya imza atan sporcu öğrencilerimize ödülleri yöneticilerimiz tarafından verilirken tören sonunda yapılan bayrak gösterisi izleyicilerden yoğun alkış aldı.

 

With a spectacular ceremony at the Çankaya University Olympic Sports Hall, we celebrated the 103rd anniversary of the 19 May Commemoration of Atatürk, Youth and Sports Day, which our great leader, Mustafa Kemal Atatürk, designated  to celebrate the Turkish youth, whom he regarded as  the guarantee of modern bright futures and the hope of  our nation.