Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/104.  Yılında 19 Mayıs’ı Coşku Dolu Törenle Kutladık

104.  Yılında 19 Mayıs’ı Coşku Dolu Törenle Kutladık

Türk milleti için bir dönüm noktası olan “Kurtuluşun Başlangıcı” olarak Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve gençlere armağan ettiği  “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizle 19 Mayıs 2023 tarihinde törenimizi coşkulu bir biçimde kutladık.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende ilk sözü günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasıyla Fen Lisesi 11/B sınıf öğrencimiz Arda Atak aldı. Öğrencimizin, gençler olarak atamızın emanetini sonsuza dek koruyacaklarını ifade ettiği konuşmasını, öğrencilerimizin içtenlikle okuduğu “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” izledi.

Anadolu Lisesi 10/E-IBDP sınıfından öğrencimiz Çağan Satıcı’nın “Gençliğin Ata’ya Cevabı” paylaşımı ve ardından öğrencilerimiz tarafından okunan marş ve şarkılar bayram coşkusunu bir kat daha artırırken akademik başarılarının yanı sıra soysal, kültürel ve sportif başarılarıyla öne çıkan öğrencilerimize yönelik ise ödül töreni düzenlendi. 

İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin dans gösterileri, lise öğrencilerimizin halk dansları, jimnastik ve vals gösterileriyle renklenen törende; yerel ve ulusal pek çok başarıya imza atan sporcu öğrencilerimizin hazırladığı basketbol gösterisi de izleyicilere 19 Mayıs coşkusunu doyası yaşattı.

Celebrated 19th of May on its 104th Anniversary

The “19th May Commemoration of Atatürk, Youth and Sports Day” was held with great euphoria on 19th May 2023 with our Anatolian and Science High School students.

19th May which was presented to the youth by Atatürk is considered as the beginning of the liberation and a turning point for the Turkish Nation.