Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/1.Sınıf Öğrencilerimizden “Robot” Temalı Disiplinler Üstü Bilim Eğitimi Sunumları

1.Sınıf Öğrencilerimizden “Robot” Temalı Disiplinler Üstü Bilim Eğitimi Sunumları

1.sınıf öğrencilerimiz ile ARGE Merkezimizin rehberliğinde bilimsel süreç becerilerimizi “Robotlar” temasında yansıttığımız disiplinler üstü bilim eğitimi proje sunumlarımızı, 7-16 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Bireysel öğrenme sorumluluğu alma sürecine adım atan ve ekip çalışması yapan öğrencilerimiz; projelerini tasarlama sürecine araştırma sorularını belirleyerek başladılar. Geri dönüşümü önceleyen malzeme seçimiyle robotlarını hazırlayan öğrencilerimiz; pek çok farklı alanda insanların yaşamını kolaylaştırmaya dönük özellikleriyle tasarladıkları robotlarını sunumlarında öğrenme topluluğunun diğer üyeleri ile paylaştılar. Proje sürecinde ekip çalışması,  eleştirel düşünme, yaratıcılık gibi yaşam becerileri adına da önemli kazanımlar edindiler. STEAM laboratuvarında kendi sporcu robotlarını da tasarlayan öğrencilerimiz; okul robotumuz Meccano ile de İngilizce paylaşımlarda bulundular.

Sunumların ardından bilim eğitimi süreç çıktılarının da yanı sıra kulüp derslerinde edindikleri becerileri de sergileyen öğrencilerimiz; özveriyle hazırladıkları proje sunumları sonunda aldıkları sertifikalarını belge portfolyolarına eklediler.

2024-05-21T11:19:40+03:00 16 Mayıs 2024|İLKOKUL, TÜM HABERLER|