Ana Sayfa/Eco-School
Eco-School2017-11-21T12:10:35+03:00

Eco-School Projesi

  “Eko-Okullar Projesi” ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir projedir. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler,hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol oynarlar.

  Eko-Okullar Projesi; okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program sunmasının yanı sıra, proje dahilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara “Yeşil Bayrak” ödülü vermesi nedeni ile aynı zamanda bir ödül planı olma özelliğini de taşır.

Eko Okullar Projesi kapsamında hazırlanan program doğrultusunda;

YEŞİL BAYRAK GÖNDERİMİZDE DALGALANIYOR

  Eko-Okul Programı kapsamında 2005-2006 eğitim öğretim yılı içinde yapmış olduğumuz “Yeşil Bayrak” ödül başvurumuz TÜRÇEV ( Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından değerlendirilmiş ve Özel Arı Okulları “Yeşil Bayrak” ödülünü almaya uygun görülmüştür.

  02.06.2007 cumartesi günü düzenlenen törende” Yeşil Bayrak”, TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali RENDAN ve Genel Müdürü Erol GÜNGÖR tarafından, okulumuz Eko-Okullar Koordinatör öğretmenleri Ayfer TOĞULGA ve Ferhan ÇOBANOĞLU ile öğrencilerimiz Başak KAZANDIR ve Oğuzhan CABBAROĞLU’na teslim edilmiştir.

  08.06.2007 Cuma günü Kurtuluş Parkı’ndaYeşil Bayraklı Okulların katıldığı Eko-Okullar Şenliğinde bu yıl biz de vardık. Bu sevincimizi Eko-Okul Marşımızı söyleyerek diğer okullarla paylaştık.

  08.06.2007 Cuma günü, Başkent TV’nin düzenlemiş olduğu “Küresel Isınma” konulu çocuk programına okulumuz öğrencilerinden Eylül CAN ve Ali Eren GÜVEN katılarak okulumuzu temsil etmişlerdir. Sordukları sorularla”küresel ısınma” tehdidinin ne kadar farkında olduklarını gösterdiler.

  Süreç içerisinde yaptığımız çalışmalar, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı(TÜRÇEV) Eko-Okullar Programı Ulusal Koordinatörü Sn. Sezil ÖZKOCA tarafından değerlendirilerek, okulumuz “Yeşil Bayrak” almayı hak kazanmıştır.

  Yeşil Bayrak töreni, 02.06.2007 tarihinde yapılıp, Yeşil Bayrağımız törenle okulumuza teslim edilmiştir.